CZ  / EN


FIRST/LUST

Atény/GR, Červen 2023


Umělci:
Valinia Svoronou
Dimitris Gketsis
Evgenia Vereli
Theo Triantafyllidis
Antonis Theodoridis
Kyveli Zoi
Sofia Stevi
Aristeidis Lappas


_

Ve spolupráci s blízkou skupinou přátel a talentovaných umělců jsem se vydal na tvůrčí cestu a kurátorsky připravil jedinečnou skupinovou výstavu, která se konala v prostorách umělcova ateliéru. Koncept tohoto projektu byl jednoduchý,ale hluboký - vytvořit prostor, kde vládne autenticita, kde umění volně dýchá a kde se lidský duch může rozvinout ve své nejčistší podobě.

Naší vizí bylo vytvořit prostředí, kde se návštěvníci mohou ponořit do světa umění bez omezení, místo, kde mohou nejen ocenit pozoruhodná umělecká díla, ale také se opájet radostí z kamarádství, bavit se, tančit na oblíbené melodie, odvázat se a srdečně se smát. Naším cílem bylo zachytit podstatu té prvotní jiskry, toho syrovéhopocitu - toho prvníh chtíče - který nás pohání, často bez potřeby přílišného přemýšlení nebo analýzy.

First/Lust byl o tom, jak přijmout pocity a intuici a nechat se jimi vést. Bylo to zkoumání krásné nepředvídatelnosti lidských emocí, které se mohou vyvinout v něco hlubokého nebo prostě zůstat prchavým okamžikem - a oba výsledky jsou stejně platné a oceňované.